> O školi
O školi

Obrtnička škola u Opatiji postoji kao samostalna ustanova od 1991. godine. Danas škola obrazuje učenike za zanimanja kozmetičar, frizer, mesar i pediker.

Učenici frizerskog smjera svake godine sudjeluju na školskom i međužupanijskom natjecanju za frizere gdje postižu dobre rezultate, pa su se već više puta plasirali i na državno natjecanje.

Od prošle školske godine, 2018./2019. godine uvedena su i natjecanja za kozmetičare na kojima su sudjelovale i naše učenice.

Naši kozmetičari, frizeri i pedikeri prate trendove u svojoj struci.

Kozmetičari prate trendove posjetima Cosmetic news manifestacijama. Prate inovacije u radu svoje struke, novine u kozmetičkim preparatima i svake godine odlaze u posjet  tvornici kozemtike „Afrodita“ u Rogaškoj slatini gdje svaki puta se upoznaju s novim postupcima, načinima rada i novim preparatima te tako proširuju svoja znanja kroz praktičnu primjenu.

Frizeri posjećuju manifestaciju Hair news style i često ugošćujemo u našoj školi stručnjake frizere koji učenicima demonstriraju nove tehnike rada i nove preparate na tržištu.

U školi su opremljeni praktikumi za vježbe za sva zanimanja.

Već nekoliko godina škola je osmislila humanitarni projekt "Učinimo starost lijepom i veselom" u sklopu kojeg više puta godišnje učenici frizerske i pedikerske struke odlaze u domove za starije i nemoćne na našem području i izrađuju frizure i manikure štićenicima domova.

Od ostalih projekata škola sudjeluje u danima Antifašizma (projekt UABA Opatije) kroz terensku nastavu cijelu školsku godinu.

Učestvujemo u projektu "Mislim globalno - djelujem lokalno" kroz koji se uče ljudskim pravima i demokraciji.

Od ostalih projekata i programa škola je uključena u sljedeće programe: "Zdrav za pet", "Škola u kinu", "Dani obrtništva", "Kamo dalje", Festival prava djece, suradnja sa Crveni križem Opatija, suradnja sa drugim srednjim školama i Učeničkim domovima (radionica uljepšavanja).

Kroz sve programe u kojima sudjelujemo nastojimo promicati društvene vrijednosti, promicati obrtnička zanimanja, sudjelovati u zanimanjima šire zajednice kako Grada Opatije tako i Primorsko - goranske županije.

U travnju mjesecu obilježavano „Dan škole“ izletom - upoznavnjem prirodne i kulturne baštine zemlje. Tom prigodom izdajemo i školski list "Zrcalo vremena" kojim pokazujemo koliko smo vrijedni, kreativni i maštoviti.

Učenici su uključeni u kreativne radionice, pripremaju izložbu za Dan škole, a povodom božićnih i novogovdišnjih blagdana prigodno ukrase školske prostore i izrađuju čestitke.

Projekt „Ljubitelji kulturne i prirodne baštine“  dugogodišnji je projekt škole. Realiziramo ga na način da posjećujemo različite destinacije naše zemlje i upoznajemo se sa prirodnom i kulturnom baštinom.

Ove školske godine osmislili smo projekt "Valentinovo u Veroni" čiji je cilj upoznati književno stvaralaštvo Williama Shakespeare i razdoblje renesanse sa više aspekata.

U školi se permanentno odvijaju programi prevencije nasilja i ovisnosti.

Škola svake godinine organizira nekoliko stručnih usavršavanja za profesore u samoj školi.

« Ožujak 2024 »

Obrtnička škola Opatija / Bože Milanovića 3, HR-51410 Opatija / ss-obrtnicka-opatija.skole.hr / ured@ss-obrtnicka-opatija.skole.hr